Podnebí a počasí Kvarner je k dovolené jako stvořené
Při určování počasí v oblasti Kvarneru je třeba rozlišovat mezi počasím na chorvatské pevnině a na jednotlivých ostrovech v zálivu. Obecně však lze konstatovat, že v létě si tady užijete tepla a sluníčka jako v ostatních regionech Chorvatska. A dlouhodobá předpověď počasí pro Krk (měsíce červen, červenec, srpen a září) včetně teploty moře se hodně podobá výhledu počasí na ostrově Rab od června do září.
Podnebí ve vnitrozemí je mírné kontinentální a například mezi prosincem a únorem tam teploty klesají až k 4 stupňům. Není na tom nic zvláštního, neboť nejvyšší vrcholky pohoří Risnjak a Velika Kapela přesahují 1 500 metrů.
Podrobnosti o klimatu Kvarnerského zálivu
Na pobřeží se podnebí mění na suché, teplé a poměrně stabilní středomořské s řadou slunečných dnů (ročně až 2 500 hodin). V létě spadne pouze kolem 60 mm srážek za měsíc, výjimkou nemusí být ani bouřka. Celoroční průměrná teplota vzduchu u moře se pohybuje kolem 14 stupňů, během léta stoupá na 24 stupňů. Celoroční průměrná teplota moře dosahuje zhruba 17 stupňů.
Více vichrů se prohání na ostrovech Cres a Lošinj, které díky své nadmořské výšce přes 600 metrů vytvářejí hradbu pro ostrovy Krk a Rab. Rozeznáváme dva základní druhy větrů, svěží mistral (v létě) a studenou bóru (zima).
Kdy si nejlépe užít zájezd do oblasti Kvarneru
Milovníci koupání a opalování by se na Kvarner měli vydat od června do srpna, kdy tam panuje horko a teplota vody dosahuje kolem 27 stupňů. Kdo touží spíše po cestování a poznávání přírody a památek jednotlivých ostrovů, užije si hlavně v květnu a v září.
Průměrné teploty v Kvarneru (ve stínu, v °C)
Průměrné srážky v Kvarneru (v mm)
Průměrné teploty mořské vody v Kvarneru (v °C)