Praktické rady na dovolenou v Hurghadě
Přečtěte si praktické rady před vaší dovolenou v Hurghadě - jakou kvalitu pitné vody můžete očekávat, zda budou fungovat elektrické přístroje a jaká je bezpečnostní situace.
Jak je to v Hurghadě s elektřinou?
V Egyptě je proud o napětí 220 V. K častým jevům patří krátkodobé výpadky elektřiny. Pokud máte problém s velikostí elektrické zásuvky, požádejte hotelovou recepci o zapůjčení adaptéru.Můžu pít vodu z kohoutku?
Vodu z vodovodní sítě raději nepijte. Doporučujeme zakoupit vodu balenou.Je Hurghada bezpečná?
Na co si dát pozor v Hurghadě? Nikde se nelze vyhnout drobné kriminalitě. Buďte opatrní na své věci zvlášť na rušnějších místech. Raději nenechávejte cenné věci v autě a nenoste je s sebou ani na pláž. Ve většině hotelů lze využít trezor.
K útokům na cizince prakticky nedochází, výjimkou mohou být kapsáři v tlačenicích na bazarech. Bezpečnostní opatření v oblastech navštěvovaných turisty jsou poměrně přísná.
Co s poškozeným zavazadlem?
Pokud zjistíte, že došlo k poškození vašeho zavazadla v průběhu přepravy nebo jeho obsah není v pořádku, kontaktujte leteckou společnost a škodu ohlaste nejpozději do 7 dnů. Ještě přímo na letišti v příletové hale musíte sepsat protokol o škodě (PIR), který je nezbytným dokladem k uplatnění pojištění. V opačném případě je náhrada škody vyloučena.Jak se chovat s ohledem na místní náboženství a kulturu?
Hurghada a opalování
Nudistické pláže v Hurghadě neexistují a nudismus je přísně zakázán. Oficiálně není povoleno ani koupání a opalování „nahoře bez“.
V Hurghadě kvůli agresivnímu slunečnímu záření vždy pamatujte na všechny zásady správného slunění. Pořiďte si kvalitní krém na opalování i po něm, brýle s dostatečným UV filtrem, pokrývku hlavy a během poledních hodin se venku raději vůbec nezdržujte.
Návštěva mešity
Dříve než muslimové vstoupí do mešity, musí se podrobit rituální očistě a zout si boty. Nemuslimští návštěvníci by si měli rovněž zout boty a chovat se s úctou, stejně jako v kterékoli jiné svatyni. Během modlitebních hodin byste si mešity neměli prohlížet. Ženy by měly vstupovat s pokrývkou hlavy a v šatech s rukávy. Muži v krátkých kalhotách nebývají do mešit vpuštěni vůbec.