1. Fischer.cz
  2. Maroko
  3. Podnebí a počasí

Horko od června do září, to je počasí v Maroku u Atlantiku

Z hlediska podnebí je Maroko velmi variabilní. Důležité klimatické rozhraní tvoří více než 3 tisíce metrů vysoká hradba Velkého Atlasu. Zjednodušeně lze konstatovat, že u oceánu je horko a vlhko, v horách jsou běžné četné srážky a pouštní vnitrozemí naopak sužuje sucho a urputné vedro.

Podnebí u pobřeží Maroka

U břehů Středozemního moře a Atlantského oceánu panuje subtropické klima s mírnými zimami a suchými horkými léty, byť je pobřeží ochlazováno studeným Kanárským proudem. Teplota vody u marockých břehů Atlantiku přesahuje 20 stupňů v období od konce května do listopadu, nejteplejší je v srpnu a v září. Množství srážek se tady pohybuje kolem 900 mm za rok.

Podnebí ve vnitrozemí Maroka

V pohoří Atlas panuje vysokohorské podnebí s teplotami pod bodem mrazu během jedné třetiny roku (prosinec, leden, únor, březen). Zvláště na severozápadních svazích často prší, ve vyšších nadmořských výškách sněží. Dále směrem na jih a jihovýchod leží pouště se suchým kontinentálním podnebím, které charakterizují letní vedra přes 40 stupňů a pouhých 200 mm srážek ročně.

Kdy jet do Maroka na dovolenou

Maroko lze navštívit celoročně, hodně však záleží, do které jeho části se chystáte. Hory jsou nejpříjemnější v létě, zbytek země si nejlépe vychutnáte na konci jara nebo brzy na podzim. A milovníci opalování si užijí marocké pláže v červnu a v červenci.

Průměrné teploty v Maroku (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Maroko-vzduch.jpg

Průměrné srážky v Maroku (v mm)

Pocasi-N-Maroko-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody v Maroku (v °C)

Pocasi-N-Maroko-voda.jpg